v

 


Tip2 diyabet tedavisi

Diyabet hastalığı bildiğiniz gibi genellikle ikiye ayrılır, Tip1 ve Tip2

Tip1 diyabet hastalığı durumunda, beslenme ile yapacağınız fazla birşey yoktur, buna karşılık Tip2 diyabet hastalığı tedavisinde beslenmenizi düzenlemek, hastalığınınız seyrini çok gaha güzel hale getirir.

Tip2 diyabetten korunma

Tip2 diyabet fazla kilolar ve hareketsizlikle öylesine  doğtrudan bağlıdırki, korunmak için öncelikle bu ikisinden başlamalısınız, yani tip2 diyabetten korunmak için öncelikle beslenmenize dikkat emelisiniz, ve günlük hareketliliğinize dikkat etmelisiniz.

Dünya genelinde yapılan araştırmalar, kilo vermekle, ve düzenli egzersiz yapmakla  tip2 diyabet hastalığınızı önleyebileceğinizi gösteriyor. Bu araştırmaların en büyüğü ve en önemlisi , Diyabetten korunma proğramı olandır.

Yüksek lifli gıdalar tüketmek, tip2 diyabet riskini azaltan etmenlerdendir.Yapılan bir araştırmaya göre, kahverengi pirinç  yada tam buğday ekmeği gibi tam tahıllı  ürünlerde bulunan lif  vucudumuzun insüline duyarlılığını olumlu yönde etkilemektedir.

Ayrıca amerikada yapılan bir araştırmada, beslenmelerine 1200mg kalsiyum ve 800 ıu  vitamini ekleyen kadınlarda tip2 diyabet riskinin üçte bir oranında azaldığını ortaya çıkarmıştırç

Tip2 diyabetten korunmak için nasıl beslenmeli

Eğe hali hazırda tip2 diyabet hastası değilseniz ve tip2 diyabet hastası olma ihtimali azatlmak istiyorsanız, öncelikle yiyeceklerinizden, şeker, un, nişastalı yiyecekleri çok azaltarak başlayabilirsiniz. Mesala, çayınıza  şeker atmayın, içine şeker koyulmuş tatlıları yemeyin. Ekmeği azaltın, bu azatmadan, normal olmanız gereken kilonunuzun üzerine çıkmayacağınız şekilde, karbonitraları dengeli yiyin.

meyva ve sebze ağırlıklı beslenin, suyunuzu bol için , kilonunuz yüzde 4 ü kadar günlük su için.

Eğer tip2 şeker  hastası iseniz, beslenme şeklinizi doktorunuza danışınız.

 

Cep Tel-whatsapp: 0541-3112121 (Yusuf bey)
Tel:0212-503 66 00
 

 

Sorularınız için aşağıdaki formu doldurarak bize gönderiniz
 
en kısa sürede size dönülecektir.

Adınız/Soyadınız:    

E-Posta:    

Firma Adı:    

Firma Adresi:    

Firma Telefonu:   

Mesajınız:   
  

 

  

Mesajınız, info@pvc-ambalaj.com adresine gönderilecektir.

    sedef hastalığı kesin çözüm
ASTIMA KESİN ÇÖZÜM
Diş eti kanamalarını önleyen diş macunu
Saç dökülmesini önleyen sprey
Migren
en sağlıklı kahve hangisi
tip2 diyabetten korunmak için nasıl beslenmeli
tiroid kilo vermeye engel mi
Zengin olmak için yapılması gerekenler
sağlıklı yaşamak
GIDA TAKVİYESİ BAYİLİK

 

 

Cd çantası  Ruhsat Kabı  Sağlık Karnesi Kabı   Pvc Klasör    Valiz Bantı / Etiketi   Oyuncak Poşeti  Mousepad   Kartvizitlik  Pasaport Kabı  Serigraf  Baskı  pvc ambalaj


 Ambalaj © 2006 • Tüm Hakları Saklıdır..